شاد اندیشان با کسالت بیگانه اند

برخی می گویند شادی  را در ثروتمند بودن و برخی شادی را در سلامتی داشتن و برخی دیگر عشق در زندگی را دلیل شادی خود می دانند با داشتن دوستان فراوان  یا دارا بودن یک شغل خوب یا دستیابی به هدفی معین را به معنی شادی می دانند.

قنلاند طبق گزارشات جهانی سال 2019  از سوی سازمان ملل به عنوان شادترین کشور جهان ثروتمندترین کشور جهان نیست .

دمای پایین هوا ،روزهای زمستانی بیشتر و تاریکی ،هزینه های سرسام آور زندگی و تورم –هوای گرم-کم آبی زیاد –آشوب ها اغتشاشات و….

این کشور در سال 2017 به عنوان کشور شاد دنیا انتخاب شد.

رده بندی کشورها ی شاد بر اساس معیارهایی چون آزادی های فردی حمایت اجتماعی و احساس رضایت از زندگی صورت می گیرد .

همه شادی را دوست دارند برای شادبودن باید تلاش کرد.

من هم آدم شادی نبودم غرق در مشکلات و غم وغصه هایی که ارزش غصه خوردن نداشت  ناخواسته هایی که نخواستیم و واردش شدیم و امان از فکرهای بیهوده و منفی که بیشتر آرامش درونی ام را به هم می ریخت آن موقع نمیدونستم میشه قشنک تر فکر کرد

نمیدونستم تو تمام راه هایی که من غم وغصه میدونستم راهی برای شادی منه راهی برای بهتر شناختن خداوند و بعد شناخت خودم نهفته چه لحظه هایی رو ندونسته غم نامیدم و اشک ریختم آنقدر افکار منفی بر وجودم در ذهنم تسلط یافته بودکه هر چه بیشتر منفی بافی میکردم بیشتر همون فکرها اتفاق می افتاد .

و من از قدرت ذهن خبر نداشتم و نمیدونستم هر چی در ذهنم بریزم همون رو برداشت می کنم انگاری تو خوابی رفته بودم بدون اینکه متوجه گذر زمان بشم چند سالی به همین منوال گذشت گفتن و نوشتن یک سال به همین سادگی و راحتی نیست که مینویسیم روزها و سالها گذشت تا این که روزی به خودم اومدم البته لطف خداوند همیشه شامل حالم بود و تصمیم گرفتم از فکرها ی ییهوده خودم رو رها کنم متوجه شدم افکار بیهوده چیزی جز کسالت و افسردگی به همراه نداره

میدونید چرا

میگم افسردگی و کسالت چون خودم این موارد رو در خودم میدیدم درهمه ی لحظه های منفی کارم شده بوذد خوابیدن ..نزدیکانم منو خوشخواب میدئونستند و هر بار که زنگ تلفن به صدا در میومد با این سوال مواجه بودم بازخواب بودی زنگ زدیم؟؟؟و من با صدای خوابالو و کسل میگفثم نه تازه بیدا ر شدم.

اما قشنگی زندگیم به این بود که با تمام کسالت و افسردگی وجود خداوند رو در قلب و روحم احساس میکردم و ندای قلبم بهم میگفت:خداوند دوست بنده هاش هست و  یک امیدی در دلم پدیدار میشد. یک روز بعد اشکهای زیاد  با گریه های طولانی به خودم اومدم با خودم تصمیم گرفتم هر لحظه لبخند بزنم بدون اینکه دانشی در مورد شاد بودن داشته باشم و بدون اینکه اطلاعی از ضمیر ناخودآگاه داشته باشم شروع کردم هر روز لبخندی مصنوعی میزدم تصمیم گرفتم به غمهای زندگیم بخندم به مشکلات بخندم نمیدونم چطور همچنین حسی در قلبم پدیدار شد من فتانه توکلی حس کردم اینطور میتونم بر غمها و مشکلات پیروز بشم و همینطور شد لبخندهای ساختگیم به واقعیت تبدیل شد زمان برد اما  همه چیز شدنیه فهمیدم غیر ممکن غیر ممکنه الان من یک زن قوی و شادم نه اینکه براتون بگم مشکل نیست نه ،هیچ بدون مشکل نمیشه بهتون بگم من ثغییر کردم و مشکلات رو از زاویه ای دیگر نگاه میکنم .

من امروز خوشحالم از اینکه خدا رو دارم هر روزم رو با شکرگزاری خداوند و لبخند شروع میکنم تا به زنان سرزمینم بیاموزم که با کسالت و تنبلی و نشستن و غصه خوردن آسیب بزرگی هم به خودمون و هم به اطرافیانمون میزنیم و امروزاز خودم براتون گفتم البته در خلاصه ترین نوشتار ،تا از جای خودتون حرکتی کنید از همین  حالا شروع کن و بر تمامی غمها و و مشکلات دنیا لبخند بزن و با خودمون همیشه تکرار کنیم خداوند مهربانتر از آن است که ما تصور میکنیم و  الان هر لحظه با خودم میگم خدایا به خاطر همه ی اتفاقات خوب و بد زندگیم هزاران بار شکرت اتفاقات بد از دید ما بد هستند اگر این آگاه بودم و میدونستم که پس تمام سختیها و مشکلات پیامی نهفته فکر کنم راحت تر میتونستم از پس مشکلات بربیام .

شاد اندیشان با کسالت بیگانه اند

خستگی واژه ای برای توصیف احساس کسلی یا نداشتن انرژی به کار می رود و وکثر ما دچار این مشکل هستیم .

خستگی در طول روز کاری زیان آور است که عملکرد مغز و حال خوبمون رو تضعیف ی میکنه و هم باعث میشه دیگران ما رو فرد تنبلی  بدونند ،کسالت و خستگی ما سبب میشه انرژی  رو از اطرافیانمون هم بگیریم .

کسالت و خستکی چیزی فراتر از خواب آلودگی هست . ناخواسته بدون این که دلمون بخواد میل بلند شدن از رختخواب رو نداریم و همین باعث میشه که از کار روزمره ی زندگی عقب بمونیم این حس خستگی و کسالت ما به مرور زمان هم به خانوادمون و اطرافیانمون آسیب میرسونه و رفته رفته تنها و تنهاتر میشیم کسی مشتاق همنشینی و همصحبتی با فرد  بی حال و کسل نیست و همینطور پیش بریم از دیدگاه دیکران فردی بی حال و خوابالو و کسالت آور هستیم و اگر به خودمون نیایم یا اقدامی برای این کسالت نکنیم و  تنبلی ما به مراتب بسیشتر میشه و ما رو به فردی افسرده و غمگین تبدیل می کنه .

در آن شرایط ما گرقتار معزلی شدیم که درمانش بیشتر و بیشتر وقت گیره پس تلاش کنیم در مرحله ی اول کسالت و تنبلی رو ازخودمون دور کنیم هم لطفی به خودمون و محبتی به اطراقیانمون داشته باشیم.یک انسان پرشور ونشاط همیشه استقبال کنندگان بیشتری را دارد ما با کسالت وتنبلی خودمون آروم آروم  تنها و تنها تر میشیم و به یک فرد منزوی تبدیل میشیم  .

در این مقاله می کوشیم تا بدانیم چرا زنان شاد با کسالت بیگانه اند ؟

زنان شاد چه کسانی هستند؟

زنان شاد در منزل خود محیطی شاد رو فراهم میکنند از درد و رنج خود کوهی بزرگ درست نم کنند و مقاوم و صبور هستند زنان شاد به روی تمام  مشکلات لبخند می زنند و روزشون رو با شکرگزاری خداوند آغاز می کنند همیشه لبخند به لب دارند و میدونند که با لبخند زنذگی زیباتر میشه وقتی از زن شاد سوال میکنی چطوری در جواب به شما میگه من عالی ام  خودم یادمه وقتی پای چپم که در اثر تصادف آسیب دیده بود و در سال 30/9/98عمل کردم برای معالجه نزد دکتر طاهری اعظم رفته بودم ،دکتر بسیار خوب و مهربانی هست از من سوال کرد فتانه چطوری در جواب به آقای دکتر گفتم از خوب خوبترم با انرژی مثبت نزد دکتر رفتم میدونستم که دکتر هم برای خودش مشغله های زیادی داره و برای اینکه به بیمارهاش حس خوب بده پرانرژی هست همیشه دکتر باز تز من پرسید فتانه چطوری من هم با انرژی بیشتری چواب دادم آقای دکتر از خوب خوبترم با گفتن این حرف واقعا انرژیم بیشتر شد و لبخند رضایت بخشی به چهره ی دکتر و بیمارانی که در کنارم بودند نشست . ما با لبخند و شادیمون خیلی میتونیم در نگاه اطافیانمون تاثیرگذار باشیم فقط بیماری ها مسری نیستند که قابل انتقال به دیگران هستند بلکه روحیه ی خوب و بد هم به دیگران سرایت می کند .ما با لبخند و شادیهامون خیلی می تونیم در نگاه اطافیانمون تاثیر گذار باشیم .

زنان شاد چرا با کسالت بیگانه اند؟

(1)

زنان شاد وقتثی صبح از رختخواب بیدار میشن با لبخند و شکرگزار ازجاشون بلند میشن رختخوابشون رو مرتب میکنن و شکرگزاری خداوند رو در دفتری مینویسند .با نوشتن حالمون بهتر میشه همیشه و هر روز یک دلیل برای شکرگزاری خداوند پیدا کنیم و همیشه شکرگزار باشیم .

(2)

زنان شادهر روز نیم ساعت وقتشون رو به پیاده روی اختصاص میدن و پیاده روی ما رو شاداب می کنه و استرس رو از ما دور ،باعث تقویت استخوان ،و افسردگی رو از ما دور میکنه .

زنان شاد به این دلیل با کسالت بیگانه اند که :

(3)

زنان شاد در اطرافیانشون دنبال خوبی هستند و بدی های دیگران رو نادیده می گیرند و وقتی در جمعی هستند شورونشاط دارند زمانی که شما به سمت خوبیها می روید خود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *